Dočasné omezení platební metody DOBÍRKA
Vážení zákazníci, vzhledem k opatřením, které postupně zavádějí jednotlivé přepravní společnosti v souvislosti s koronavirem, jsme byli nuceni dočasně odstranit možnost platby dobírkou.
Jakmile to bude možné, samozřejmě ji rádi znovu zprovozníme.
Děkujeme za pochopení.

Refraktometr na provozní kapaliny automobilu (chladicí kapaliny, ostřikovače, elektrolyt, AdBlue)

1. Nákup
3. Kontrola
4. Dokončení
Foto: RBC4AB-ATC: Refraktometr na provozní kapaliny automobilu (chladicí kapaliny, ostřikovače, elektrolyt, AdBlue)
Nemrznoucí a chladicí směsi motorů Kapaliny do ostřikovačů AdBlue Autobaterie
Cena dopravy
platbadoprava
Převodem na účet110 Kč s DPH
Platba kartou on-line110 Kč s DPH

Obj. číslo: RBC4AB-ATC

Cena s DPH: 935 Kč (~34,90 €)

Cena bez DPH: 773 Kč

Původní cena: 1085 Kč

DPH: 21 %

Dostupnost: skladem

Záruka: 24 měsíců ?

Počet:

Popis

Tento optický refraktometr na měření provozních kapalin osobních i nákladních automobilů a autobusů (nemrznoucí kapalina do ostřikovačů, chladicí kapalina, elektrolyt, AdBlue®) je, na rozdíl od běžně užívaného typu refraktometru s označením REF 404, vybaven automatickou kompenzací teploty, která umožňuje uživateli koncentrovat se pouze na měření, bez ohledu na mírné změny teploty okolí a je konstruován pro měření následujících veličin:

Stupnice pro určení stavu elektrolytu autobaterie (olověný akumulátor)

Rozsah stupnice Rozlišení
1.10 až 1.40 kg/l 0.01 kg/l

Rozsah stupnice Výsledek
1.10 až 1.20 kg/l baterie je vybitá (RECHARGE)
1.20 až 1.25 kg/l baterie je částečně vybitá (FAIR)
1.25 až 1.40 kg/l baterie je nabitá (GOOD)

Stupnice G13 - pro stanovení bodu tuhnutí chladicí směsi (Propylenglykol)

Tuto stupnici refraktometru využijete pro měření bodu tuhnutí chladiv a chladicích kapalin na bázi propylenglykolu v automobilech (například chladicí kapaliny FRIDEX® EKO, FRIDEX® EKO EXTRA, SOLAREN® P EXTRA, SOLAREN® P PLUS, FRITERM® P PLUS).

Tuto stupnici je také možné použít pro měření bodu tuhnutí teplonosné kapaliny na bázi propylenglykolu v solárních systémech (například KOLEKTON P SUPER, SOLARTEN SUPER) nebo bodu tuhnutí chladiv pro tepelná čerpadla a chillery (například TERMOFROST P).

Rozsah stupnice G13 Rozlišení
-50 °C až 0 °C 1 °C

Stupnice G11/G12 - pro stanovení bodu tuhnutí chladicí směsi (Etylenglykol)

Tuto stupnici refraktometru využijte pro měření bodu tuhnutí chladiv a chladicích kapalin na bázi etylenglykolu (ethylenglykolu) - chladiva specifikace G11 (chladicí kapaliny specifikace VW TL 774-C - například FRIDEX® G 48, FRIDEX® STABIL) a chladicích kapalin G12 (chladicí kapaliny VW TL 774-D/F/G - například FRIDEX® G PLUS), které se používají mimo jiné i ve vozidlech VW Group - značky Škoda, Volkswagen, SEAT, AUDI.

Tuto stupnici je také možné použít pro měření bodu tuhnutí teplonosné kapaliny na bázi etylenglykolu pro tepelná čerpadla a chillery (například TERMOFROST E).

Rozsah stupnice G11 Rozlišení
-50 °C až 0 °C 1 °C

Stupnice pro bod tuhnutí nemrznoucí směsi (Etanol) pro ostřikovače

Rozsah stupnice Rozlišení
-40 °C až 0 °C 5 °C

Stupnice SRF1 - bod tuhnutí nemrznoucí směsi (Isopropanol) pro ostřikovače

Rozsah stupnice SRF1 Rozlišení
-40 °C až 0 °C 5 °C

Stupnice Urea - pro měření kapalného aditiva AdBlue

Stupnice na kapalné aditivum AdBlue (zdraví a životnímu prostředí neškodná močovina dle DIN 700 70, určená pro automobilový průmysl) používaného pro úpravu výfukových plynů na úroveň emisních limitů Euro 4 a Euro 5.

AdBlue je chemicky vysoce čistý, bezbarvý, netoxický vodní roztok (32,5 % hmotnosti - tato hodnota je na stupnici zvýrazněna prodlouženou ryskou) syntetické močoviny používaný jako redukční prostředek pro technologii SCR v dieselových motorech. AdBlue se vstřikuje do katalyzátoru, kde se vlivem tepla rozloží na oxid uhličitý (CO2) a amoniak (NH3). Amoniak dále reaguje s oxidy dusíku (NOx) obsaženými ve spalinách nafty a tak se z výfuku do ovzduší, místo zdraví nebezpečných NOx, uvolňuje pouze čistý dusík (N) a vodní pára (H2O). Tento chemický proces se nazývá selektivní katalytická redukce (SCR). Bod počátku krystalizace je -11 °C (viz ISO 22241/DIN 70070/AUS32).
AdBlue je registrovaná obchodní známka VDA.

Rozsah stupnice Rozlišení
30 až 35 % 0.2 %

Postup měření

Měření roztoků je velmi jednoduché, rychlé a na rozdíl od hustoměru i úsporné. Na optickou část refraktometru stačí kápnout pár kapek měřené látky, přiklopit krytku hranolu (tím se látka lépe rozprostře po měřícím hranolu), přiložit oko k okuláru, podívat se proti světlu (případně doostřit) a na stupnici můžete pohodlně odečíst výslednou hodnotu.

Upozornění: Chladicí kapaliny se někdy prodávají jako koncentrovaná směs, kterou je nutné ředit vodou. Bod tuhnutí koncentrátu je jiný, než bod tuhnutí uváděný na jeho obalu! Tam se většinou, z marketingových důvodů, uvádí ty extrémnější (nižší) hodnoty. Koncentrát se většinou ředí pitnou vodou (dříve se používala destilovaná voda), ale vždy se řiďte pokyny od výrobce kapaliny!

Obecné technické parametry

  • Referenční teplota 20 °C
  • ATC - automatická teplotní kompenzace (při teplotách 10 až 30 °C)
  • Možnost doostření
  • Délka ~ 160 mm
  • Kvalitní technické provedení, kovové tělo přístroje
  • Obsah balení: odolné plastové pouzdro, refraktometr, čistící hadřík, pipeta pro odběr, šroubováček, český návod

Náhled: Stupnice refraktometru RBC4AB-ATC

Stupnice refraktometru

Související produkty