Digitální refraktometr MISCO pro údržbu aut

1. Nákup
3. Kontrola
4. Dokončení
Foto: MISCO-CAR: Digitální refraktometr MISCO pro údržbu aut
Nemrznoucí a chladicí směsi motorů Kapaliny do ostřikovačů AdBlue
Cena dopravy
platbadoprava
Na dobírku0 Kč s DPH
Převodem na účet0 Kč s DPH
Platba kartou on-line0 Kč s DPH

Obj. číslo: MISCO-CAR

Cena s DPH: 17990 Kč (~777,90 €)

Cena bez DPH: 14868 Kč

DPH: 21 %

Dostupnost: do 10 dnů

Záruka: 24/12 měsíců ?

Značka: MISCO Refractometer

Počet:

Popis

Tento ruční digitální Abbe refraktometr MISCO je určen pro autoservisy, které se starají o údržbu osobních vozů, nákladních vozů i autobusů. Je vybaven dvěma stupnicemi pro měření bodu tuhnutí chladicích kapalin (na bázi etylenglykolu a na bázi propylenglykolu), dvěma stupnicemi pro testování bodu tuhnutí kapalin do ostřikovačů (na bázi ethanolu a na bázi glycerolu) a jednou stupnicí pro měření syntetických močovin (zejména kapalného aditiva AdBlue®).

Protože se kapaliny s etylenglykolem a propylenglykolem používají také jako teplonosné kapaliny v technologických systémech (solární kolektory, tepelná čerpadla atp.), je tento refraktometr vhodný i pro kontrolu náplní tepelných systémů.

Digitální refraktometr MISCO je vybaven nálevkou pro měřený vzorek, která je provedena z vysoce kvalitní nerezové oceli. Refraktometr je dále vybaven odklápěcím krytem nálevky, ​​který zabraňuje absorpci vody ze vzduchu.
Před každým měřením je proto důležité tento kryt přiklopit, jinak by se mohlo stát, že nenaměříte vůbec žádnou hodnotu.

Měřicí hranol na dně nerezové nálevky je vyroben ze safírového skla. Safírové sklo je druhou nejtvrdší látkou (hned po diamantu), takže jde prakticky o nepoškrábatelnou měřicí plochu.

Uživatelské rozhraní digitálního refraktometru MISCO se sestává pouze z velkého podsvíceného, 24-místného dvouřádkového displeje a ze dvou ovládacích tlačítek - "GO" a "MENU". Měření je proto intuitivní a velmi snadno pochopitelné. Naměřená hodnota je zobrazena včetně jednotky. Na takto velkém displeji se bez problému zobrazí i různé informace k jednotlivým volbám menu a stejně tak i chybová hlášení.

Stupnice pro chladicí a teplonosné kapaliny na bázi ethylenglykolu

Stupnice pro měření bodu tuhnutí (mrazuvzdornosti) chladicích kapalin na bázi ethylenglykolu (EG, někdy se používá též název monoethylenglykol MEG). Digitálním refraktometrem MISCO zjistíte bod tuhnutí chladicí kapaliny s přesností ±1 °C.

Stupnice pro chladicí a teplonosné kapaliny na bázi propylenglykolu

Měření bodu tuhnutí (mrazuvzdornosti) chladicích kapalin na bázi propylenglykolu (PG, někdy se používá též název monopropylenglykol MPG). Digitálním refraktometrem MISCO zjistíte bod tuhnutí chladicí kapaliny s přesností ±1 °C.

Stupnice pro nemrznoucí směsi do ostřikovačů na bázi ethanolu (ethylalkoholu)

Většina ostřikovacích směsí na trhu je založena na bázi ethanolu (etanol, líh). Tyto směsi jsou bezproblémové jak z hlediska údržby vozidla, tak z hlediska zdravotního. Za pomoci digitálního refraktometru MISCO změříte bod tuhnutí směsi do ostřikovačů s přesností ±1 °C.

Stupnice pro nemrznoucí směsi do ostřikovačů na bázi glycerolu (glycerínu)

V ostřikovacích směsích se jako nemrznoucí složka používá také glycerol (glycerín). Proto v digitálním refraktometru MISCO určeném pro údržbu automobilů najdete stupnici pro měření bodu tuhnutí glycerolových směsí do ostřikovačů s přesností ±1 °C.

Stupnice AdBlue® / DEF

Vzhledem k celosvětovému tlaku na snížení emisí došlo v Evropě i v USA ke zpřísnění emisních limitů. S plánováním emisní normy Euro 4 (v účinnosti od roku 2005) došlo k rozvoji technologií, pomocí kterých je možné snížit obsah oxidů dusíku NOx ve výfukových plynech s naftovým (dieselovým, vznětovým) motorem. V současné době vyráběná vozidla splňují limity vyhovující normě Euro 5 (v USA emisním limitů vydávanými EPA). Je to díky technologii jménem selektivní katalytická redukce SCR, která je založena na principu vstřikování vodného roztoku syntetické močoviny (AdBlue® v Evropě, DEF v USA) do výfukových plynů. V důsledku katalytické redukce dojde k rozložení škodlivých oxidů dusíku NOx na čistý dusík N a zcela neškodnou vodní páru H2O.

Správná koncentrace vodného roztoku syntetické močoviny (pro AdBlue® je to 32,5 %) je zásadní pro snížení množství NOx vypouštěných z výfukového systému. Zároveň je důležitá i z hlediska životnosti jednotlivých komponent systému SCR. Dokonce i malá odchylka ± 0,8 % může mít zásadní vliv na nedodržení požadavků zmíněných emisních norem a může také znamenat vyšší náklady na údržbu vozidla.
S tímto digitálním refraktometrem ověříte koncentraci použitého roztoku s přesností ±0,1 %.

Kalibrace

Kalibrace se provádí obyčejnou vodou z vodovodu, případně destilovanou vodou a je otázkou několika málo sekund.
Před měřením doporučujeme měřicí hranol očistit a dosucha otřít!

Postup měření

Na měřicí optický hranol, umístěný na dně nerezové nálevky, jednoduše kápněte jednu až dvě kapky měřeného roztoku, přiklopte kryt, abyste zabránili absorpci vzdušné vlhkosti či odpařování a potom stiskněte tlačítko "GO". Naměřená hodnota se v okamžiku zobrazí na velkém displeji refraktometru.

Přesnost měření

Přesná měření digitálním refraktometrem MISCO zajišťuje Abbeho optický systém ve spolupráci s lineárním senzorickým polem obsahujícím 1024 snímacích prvků.
Takto navržený měřicí senzor umožňuje opakovaná měření s přesností vyšší než +/- 0,1 °Bx.

Dosažené výsledky lze proto směle porovnat s výsledky naměřenými standardním stolním refraktometrem, který je ovšem násobně dražší!
Digitální refraktometr MISCO představuje laboratorně přesný přístroj za rozumnou cenu!

Automatická teplotní kompenzace

Refraktometr MISCO má vestavěnou nelineární teplotní kompenzaci, která zaručuje měření přesných hodnot při teplotách okolního vzduchu od 0 °C až do 50 °C.


Obsah balení

Přístroj v oranžovém ochranném silikonovém návleku, 4 pipety pro odběr vzorku, lehký průhledný prodejní obal vyplněný pěnovou hmotou.

Technické parametry

Rozsah a přesnost odečtu stupnice Propylenglykol: 0 až -51 °C (1 °C)
Ethylenglykol: 0 až -59 °C (1 °C)
Ethanol: 0 až -46 °C (1 °C)
Glycerol (glycerín): 0 až -43 °C (1 °C)
Urea (Ad Blue®/DEF): 0 až 50 % (0,1 %)
Kalibrační roztok destilovaná voda, případně voda z vodovodu
Materiál optického senzoru Safírové sklo
Počet snímacích prvků senzoru 1024
Materiál nálevky vzorku Nerezová ocel
Kryt nálevky Ano - zabraňuje absorpci vlhkosti či odpařování vzorku
Min. objem měřeného vzorku 0,3 ml
Doba měření < 5 s
Zdroj světla Kvalitní LED dioda, vlnová délka 589.3 nm
Displej LCD
Počet znaků na displeji 24 znaků ve 2 řádcích (12 x 2)
Podsvícení displeje Ano
Zobrazované jazyky Angličtina, španělština, němčina, francouzština, ruština
Teplotní kompenzace Automatická
Rozsah měřicích teplot 0 ažo 50 °C (teplota okolního vzduchu)
Napájení 2 baterie velikosti AAA
Životní cyklus baterií > 5000 měření
Rozměry 145 x 75 x 37 mm
Hmotnost 250 g
Materiál těla přístroje Plast, černá barva
Stupeň krytí IP65 - proti prachu a proti stříkající vodě
Chybová hlášení textová
Osvědčení a certifikáty Značka shody CE
Země původu USA

Galerie

Video

Související produkty